KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13857454
nr 1385 7454
Rune Sigvard
(1907-1943), Sverige
Signerad, akvarell, Motiv från Östersund. 23x29cm, yttermått inklusive ram: 30x36cm
Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:39:59
100 kr
900 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr
Rune Sigvard
Läs mer om Rune Sigvard